Volejte: +420 384 362 449
+420 734 153 889

info@tcmbohemia.cz
+420 734 153 889
+420 384 362 449

TCM Bohemia
Svět TCM - video

TCM CLINIC - prostory zdravotnického zařízení tradiční čínské medicíny a první návštěva.

TCM CLINIC jsme nestátní zdravotnické zařízení – vysoce odborné pracoviště provozující diagnostiku a léčebnou terapii v duchu tradiční čínské medicíny. Jsme rovněž referenčním pracovištěm a centrem vzdělávání terapeutů a studentů Institutu tradiční čínské medicíny.

Spustit video

TCM BOHEMIA - Reportáž z bylinkárny.

Pojďme nahlédnout do tajů bylinkárny v Hluboké nad Vltavou. Provedeme Vás moderním zázemím tradiční čínské bylinkárny, kde pro Vás denně připravujeme stovky bylinných směsí na základě receptur, které jsou leckdy staré tisíce let!

Spustit video

TCM INSTITUT - Reportáž o vzdělávání v tradiční čínské medicíně

TCM INSTITUT je vzdělávacím zařízením, které na sebe bere nelehký úkol kvalitní výuky v tradiční čínské medicíně. Našim cílem je vzdělávání a výchova budoucích schopných praktiků s profesionálním a empatickým přístupem ke svým klientům.

Náš hlavní studijní program se jmenuje Škola tradiční medicíny - Studium pěti dovedností. Budoucí terapeuty vzdělává v pěti hlavních disciplínách tradiční čínské medicíny: fytoterapii (léčba bylinnými směsmi), akupunktuře, dietetice (léčba stravou), léčebném cvičení Qi Gong a masážích Tui Na.

Spustit video

TCM INSTITUT - MUDr. Jozef Lucký představuje Studium pěti dovedností

Ucelené vzdělání v oboru tradiční čínské medicíny s důrazem na praxi nabízíme již 15. rokem. Ve videu se dozvíte o struktuře studia, představíme Vám pět hlavních dovedností TCM a nastíníme, jak budete po absolutoriu vybaveni do praxe terapeuta TCM.

Spustit video

TCM INSTITUT - zajímavosti z čínské tradice

Svátek středu podzimu - Zhong Qiu Jie patří mezi tradiční čínské svátky, který připadá na 15. den osmého měsíce lunárního kalendáře. O svátku je měsíc v úplňku a tento je považován za nejjasnější a nejkulatější v celém roce.

V rámci našeho kalendáře se svátek pohybuje mezi počátkem září a počátkem října. O svátku se schází celé rodiny a přátelé ke slavnostnímu jídlu, jemuž vévodí měsíční koláčky a další kulaté potraviny. Přinášejí se oběti měsíční bohyni Chang E, která přináší štěstí. MUDr. Jozef Lucký Vám ve videu poví celou legendu nejen o této bohyni, ale i o čarostřelci Hou Yi. 

Spustit video

Vše o Světě TCM

TCM pojmy

základní pojmosloví tradiční čínské medicíny

Zjistit více

Herbář

představení nejčastějších čínských bylin v individuálních směsích

Zjistit více

Články

na různorodá témata TCM s inspirací pro Váš vlastní život

Zjistit více

Recepty

Uvařte si pokrm, který Vás posílí na těle i na duchu.

Zjistit více

Video

z našeho zákulisí i praktické návody pro osobní použití

Zjistit více
Na začátek