Volejte: +420 384 362 449
+420 734 153 889

info@tcmbohemia.cz
+420 734 153 889
+420 384 362 449

TCM Bohemia
Svět TCM - video

TCM CLINIC - prostory zdravotnického zařízení tradiční čínské medicíny a první návštěva.

TCM CLINIC jsme nestátní zdravotnické zařízení – vysoce odborné pracoviště provozující diagnostiku a léčebnou terapii v duchu tradiční čínské medicíny. Jsme rovněž referenčním pracovištěm a centrem vzdělávání terapeutů a studentů Institutu tradiční čínské medicíny.

Spustit video

TCM INSTITUT - Reportáž o vzdělávání v tradiční čínské medicíně

TCM INSTITUT je vzdělávacím zařízením, které na sebe bere nelehký úkol kvalitní výuky v tradiční čínské medicíně. Našim cílem je vzdělávání a výchova budoucích schopných praktiků s profesionálním a empatickým přístupem ke svým klientům.

Náš hlavní studijní program se jmenuje Škola tradiční medicíny - Studium pěti dovedností. Budoucí terapeuty vzdělává v pěti hlavních disciplínách tradiční čínské medicíny: fytoterapii (léčba bylinnými směsmi), akupunktuře, dietetice (léčba stravou), léčebném cvičení Qi Gong a masážích Tui Na.

Spustit video

TCM INSTITUT - MUDr. Jozef Lucký představuje Studium pěti dovedností

Ucelené vzdělání v oboru tradiční čínské medicíny s důrazem na praxi nabízíme již 15. rokem. Ve videu se dozvíte o struktuře studia, představíme Vám pět hlavních dovedností TCM a nastíníme, jak budete po absolutoriu vybaveni do praxe terapeuta TCM.

Spustit video

TCM INSTITUT - zajímavosti z čínské tradice

Svátek středu podzimu - Zhong Qiu Jie patří mezi tradiční čínské svátky, který připadá na 15. den osmého měsíce lunárního kalendáře. O svátku je měsíc v úplňku a tento je považován za nejjasnější a nejkulatější v celém roce.

V rámci našeho kalendáře se svátek pohybuje mezi počátkem září a počátkem října. O svátku se schází celé rodiny a přátelé ke slavnostnímu jídlu, jemuž vévodí měsíční koláčky a další kulaté potraviny. Přinášejí se oběti měsíční bohyni Chang E, která přináší štěstí. MUDr. Jozef Lucký Vám ve videu poví celou legendu nejen o této bohyni, ale i o čarostřelci Hou Yi. 

Spustit video

Vše o Světě TCM

TCM pojmy

základní pojmosloví tradiční čínské medicíny

Zjistit více

Herbář

představení nejčastějších čínských bylin v individuálních směsích

Zjistit více

Články

na různorodá témata TCM s inspirací pro Váš vlastní život

Zjistit více

Recepty

Uvařte si pokrm, který Vás posílí na těle i na duchu.

Zjistit více

Video

z našeho zákulisí i praktické návody pro osobní použití

Zjistit více
Na začátek